Yankı'nın Son Sayısı >45.YIL KUTLANDI

İSTANBUL ‘YANKI’LANDI

Yankı Dergisi 45.Yıl Onur ödülleri İstanbul’da düzenlenen muhteşem bir geceyle sahiplerini buldu. Geceye İçişleri E. Bakanı Abdülkadir Aksu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İzmir Milletvekili ve Cemiyetimiz Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Kocabıyık, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yüksek yargı üyeleri, bürokratlar ve İşadamları, gazeteciler ve sanatçılar katıldı. 
Vatan Şaşmaz ve İran Bayar'ın sunuculuğunu yaptığı gecenin açılış konuşmasını Yankı Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Yavuz Kaya yaptı. 
Kaya, “YANKI Dergisi Tam 45 yıl önce, Başkent Ankara’da, Üstadımız Mehmet Ali Kışlalı’nın; “YANKI, Kuvvetle hissedilen bir ihtiyaca binaen, yayın hayatına başlamıştır” sözleriyle start almış ve bu günlere ulaşmıştır. 
Kurucumuz Mehmet Ali KIŞLALI’ya ve bu güne kadar YANKI’ya emeği geçen; Ahmet Taner KIŞLALI, Taha AKYOL, Hınçal ULUÇ, Fikret BİLA, Mehmet Yakup YILMAZ, Prof.Dr. Hüseyin PAZARCI, İlhan ÇEVİK, Prof. Türker ALKAN, Altemur KILIÇ, Ertuğrul ÖZKÖK, İlhan EVLİYAOĞLU, Yaşar GÜNGÖR, Ergun HİÇYILMAZ, Emre KONGAR, Vedat URAS, Kurthan FİŞEK, Mehmet TEZKAN, Avni ÖZGÜREL, Nihat SUBAŞI, Nazlı ILICAK, Erol DALLI, Şefik KAHRAMANKAPTAN, Şükrü ELEKDAĞ, Aydın MENDERES, İrfan BAYAR, Doç. Dr. Kürşad ZORLU, ve ismini sayamadığım bütün üstatlarıma huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum. Hayatta olanlara sağlık ve Esenlik, Aramızda olmayanlara ise, Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Yavuz Kaya’nın konuşmasından anlaşılıyor ki; Yankı bundan sonra, ülkeyi dolaşmaya ve Türkiye’yi Yankı’landırmaya devam edecek…

Yankı 45.Yıl Onur Ödüllerini alan isimler ise şöyle oldu:
İçişleri E. Bakanı Abdülkadir Aksu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev adına İstanbul Başkonsolosu Yerkebulan Sapiyev, CNN Türk Televizyonundan Didem Yılmaz Arslan, Habertürk TV Televizyonundan Ece Üner, Doç.Dr. Kürşad Zorlu, Suriye Türkmen Meclisi Bşk. Abdurrahman Mustafa, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Yönetmen Reşat Görgülü, Acıbadem Hastanesinden Dr. Hatem Alsami ve Op.Dr. Erkan Akan, Bursa Çınar Göz Hst. Op. Dr. Bülent Köse ve Macahel Vakfı Başkanı Bahattin Sarı.

Güneri Civaoğlu'nun Şeffaf oda adı Programının çekildiği mekan olan PORTAXE'ta düzenlenen gece'de Kafkas Ekibinin kendine hayran bırak dansları, Prof.Dr. Orhan Arslan'ın Dostluğa vurgu yapan konuşmasının ardından, Dostluk Platformumuzun değişmez sesi ve muhteşem sahnesiyle Faika Çalkan'ın Türk Sanat Müziği konseri ve konukların toplu hatıra fotoğrafı çektirmesiyle ile son buldu.Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi