Yankı'nın Son Sayısı >PARLAMETRE - Milletvekili Yorumları

Siz de Dergimizin web sitesinde bulunanan Parlametre bölümünde TBMM’deki milletvekillerini oylayabilir ve hakkında yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız dergimiz sayfalarında yer bulabilir ve sesinizi tüm kamuoyuna duyurabilirsiniz. 


NECDET ÜNÜVAR - ADANA

Başkanım, ben partnin bir delegesiyim. Biliyorsunuz Adana çok karışık bir il. Her yerden insan var artık Adana’da. Her çeşit insanın olduğu yerde hizmetleri kıskananlar da çıkacaktır. Hakkınızda yapılan olumsuz eleştirilere kulak asmayın. Bunlar seçimlerde pay kapmak isteyen fırsatçılar. Siz partinizin sloganında yazan gibi durmadan yolunuza devam edin. Dik duranın arkasından dik adamlar gelir merak etmeyin. Biz arkanızdayız.
Yorumu Yazan: Serhat Kemal Yörük
E-mail: shkemal01@hotmail.com
 
NACİ BOSTANCI - AMASYA
Naci hocam, ilim basamaklarında birer birer yükseldiniz. Şimdi de siyasette yükseliştesiniz. Ülkenin sizin gibi yetişmiş insanlara ihtiyacı var. İnşallah bir sonraki dönemde bakanlığınızı da görürüz. Sizlerden tek isteğim var; siyasette yukarı çıkarken aşağıdakiler gözünüze küçük görünmesin. Çünkü biliyorsunuz ki onların yanına tekrar geleceksiniz. İlim adamlığınız siyasetinizin altında kalmasın. Biz sizi hocamız olarak seviyor ve hep öyle görmek istiyoruz. Saygılarımla.
Yorumu Yazan: Osman Gümüşpınar
E-mail: osmangmspnr05@gmail.com
 
EMRULLAH İŞLER - ANKARA
Sayın Bakanım, bir Ankaralı olarak çalışmalarınızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Güleryüzlü ve samimisiniz. Metropol kentlerin vekilleri genellikle şehirleri ile ilgilenmezler. Ankara’nın bir evladısınız ve şehrinizle ilgilisiniz. Ben Kızılcahamamlıyım, bence bu ilçenin potansiyelleri tam kullanılmıyor. Örneğin bir üniversitenin termal turizm ile ilgili bir yüksekokulu ilçeye kazandırılırsa bu her yönden termali tamamlayan çok güzel bir iş olur. Bu konuda bir çalışma yaparsanız ilçemize çok faydalı olur ve çok memnun oluruz. Saygılarımla.
Yorumu Yazan: Muharrem Olcay 
E-mail: muharremolcay_06@yahoo.com
 
İSRAFİL KIŞLA - ARTVİN
Artvin beş yılını yine heba etmiştir. Ak Partili biri olarak Artvin’in istediğini değil de; tanımadığı ismini duymadığı ve insanlara tepeden bakan bir vekili hak etmediği düşüncesindeyim. Çünkü son gece ansızın vekil olma gururuyla, adeta halkın temsilciliğini unutmuş gibi. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile beraber Camili bölgesi Uğur köyü Yaylası ziyaretinde, Sayın Dr. İsrafil Kışla’ya köylüler olarak bazı isteklerde bulunduk. Hükümetimizin de projeleri olan ve desteklediği Bal Ormanları kurulmasını, yenilenebilir enerji projelerini köyümüzde yapılmasını, iş ortamı oluşturarak genç işsizlere istihdam yaratılmasını ve desteklemesini istedik. Demez olaydık Bal ormanlarının boş yatırımlar olduğunu ve HES yatırımlarına karşı olduğunu söylemesi, devletimizin yatırım politikalarına ne kadar uzak olduğu gösterdi. Biz de kendisine kendi bölgesi olan  Meydanlık Beldesi’nde üç adet HES’in yapıldığını bir HES’in de yapım aşamasında olduğunu ve bu tezatın ne olduğunu sorduk, cevap veremedi. İnşaallah yeni dönemde yeni Türkiye hedeflerine yakışan ve o ağirliği taşıyabilen bir vekile kavuşmak dileğiyle...
Yorumu Yazan: İbrahim Aydın
E-mail: macahelbal@hotmail.com
 
OSMAN AYDIN - AYDIN
Sayın vekilim, ben Aydınlıyım. Yıllardır da ailem CHP ye oy vermektedir. Bugün Atatürk gibi bir zat’ın kurmuş olduğu bir parti ölene kadar ana muhalefet olarak mı kalacak ? Siz bir vekil olarak hemde Milletin vekili olarak bu durumdan rahatsız değil misiniz ?
Yorumu Yazan: Bahadır ÜZMEN
E-mail: bhdr.zman@gmail.com
 
BAHATTİN ŞEKER - BİLECİK
Sayın vekilim, Bilecikli değilim ancak yıllardır Bilecik’te yaşamaktayım. Sizden memnunum ancak partiyi bu duruma maalesef katamayacağım. Durumu ortada. Halktan oldukça oy alma potansiyeli olan bir parti için neler yapılacağı hiç mi konuşulmaz oldu ?
Yorumu Yazan: Handan ŞAHİN
E-mail: sahn_handan_@hotmail.com
 
BEDRETTİN YILDIRIM – BURSA
Vekilim, sizlerin Erzurum doğumlu olduğunuzu öğrendim. Bunu yeni öğrendiğime göre demekki sizi Erzurum’da pek görememişiz. Çiftçilere olan hizmetlerinizi duyuyorduk Erzurum’a ve Erzurumlulara da desteklerinizi eksik etmeyin. Başarılı bir siyastçi olduğunuzu düşünüyorum. Bu yüzden sorunlarımıza da çözüm bulabileceğiniz kanısındayım.Erzurum’da bazı mahalleler göç alıyor ve sorun çıkartıyorlar. Malum bir gruplaşma söz konusu, bu da şehre zarar veriyor. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bu nedenle sizi daha sık Erzurum’da görmek ve ağırlamak isteriz. Saygılar.
Yorumu Yazan: Necati AKBAL
E-mail: zulfukaraydogan25@hotmail.com
 
İBRAHİM HALİL MAZICIOĞLU - GAZİANTEP
Başkanım, son 12 yılda Antep’imiz sanayi şehri oldu, dünyaya açıldık. İşsizlik problemi çok az, var diyenlere bakmayın onlar iş beğenmeyenler. Onlar zaten hiç bir işi, icraatı beğenmezler. Biz partiyi ve sizi beğeniyoruz. Zaten biz size yeteriz. Bu destek oldukça yolunuz da açık, bahtınız da. Bu arada Ankara’nın siyasetinde yükselen bir değersiniz, sizi daha yükseklerde görmek için de dualarımızı eksik etmiyoruz. Antep’ten sevgiler...
Yorumu Yazan:  Saffet Emin Beyoğlu
E-mail: beyoglu_saffet@gmail.com
 
MERAL AKŞENER - İSTANBUL
Sayın başkanım, sizin duruşunuzu ve hamlelerinizi gayet yerinde ve özgün buluyorum. Yıllardır oyumuz MHP’yedir. Ancak partimizin bugünkü durumu çok kötü ve güçlü olduğu yılları aratmaktadır. Tam bir Anadolu kadını olduğunuzu ve milliyetçi ruhunuzu her zaman taktir etmişimdir. Ancak genel başkanımıza bu kadar bağımlı ve yanlışları göremeyecek kadar tutulmuş olmanızı pek doğru bulmuyorum. Çünkü oldukça donanımlı ve saygıyı hakedecek ve devlet yönetimi ele alacak cesarete sahip olduğunuzu düşünüyorum. Bunu da  gerçekten görmek istiyorum. Saygı ve sevgilerimle...
Yorumu Yazan: Neriman ŞAHİN
E-mail: neriman_1910@hotmail.com
 
LÜTFİ ELVAN - KARAMAN
Sayın Bakanım, DPT kökenli olduğunuzu özgeçmişinizden okudum ve sevindim. Çünkü DPT ülkenin önemli konularında stratejik kararlar alabilen uzman bir ekipten oluşan ve yetenekli bürokratlarla dolu bir kurum. Aslında sizden önce çok başarılı ve hatta efsane bir bakan olan Binali Bey’den sonra görevi devralmanız sizin için belki şansızlık olabileceği düşüncesindeyken artık bu fikrimi değiştiriyor ve sizin bakan olmanızı ülkenin bir şansı olarak görüyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.
Yorumu Yazan: Selami Gündoğan
E-mail: gundoganselami@gmail.com
 
TURGUT DİBEK - KIRKLARELİ
Sayın Vekilim, partinizin diğer vekillerinin aksine muhalefet milletvekili olmanıza rağmen bizlere yardımcı olmaya, sorunlarımızı çözmeye çalışıyorsunuz. Maalesef partide sürekli muhalefet olmaktan kaynaklı olduğunu düşündüğüm sadece ‘yaptırmayız, ettirmeyiz’ tarzı siyaset var. Sizin gibi vekiller olursa bu parti düzelir ve iktidara yürür. Yoksa ömür boyu muhalefet kalmaya mahkum kalır. Umarım yazdıklarım partinin üst düzey yöneticilerine de ulaşır ve az da olsa karşılık görür. Sevgi ve hürmetle.
Yorumu Yazan: Feridun Asil
E-mail: asilferidun@mynet.com
 
MUZAFFER ASLAN - KIRŞEHİR
Sayın vekilim, Kırşehir’imiz bildiğiniz üzere 110 bin nüfusa sahip küçük ama şirin bir şehir. Şehrimizin doğal güzellikleri ve tarihi eserleri mevcutken sadece bozkır ili gibi lanse edilmesi bizleri üzüyor. Rahmetli Neşet Ertaş’in şehri olan bu şehirde, Ozanımıza sahip çıkıldığını düşünmüyorum. Kırşehir halkını mecliste bize yakışır şekilde temsil edeceğinize hiç şüphemiz yok zaten. Bunun için çalışmalarınızı bekliyoruz. Başarılar...
Yorumu Yazan: Halis ÖZDENÖREN
E-mail: hals_1988@gmail.com
 
HASAN FEHMİ KİNAY - KÜTAHYA
Başkanım, memleketimiz küçük bir memleket ama siyasetçilerimizin yüreği büyük. Özellikle sizlerin cana yakın tavrı ve çözüm odaklı siyasetinize çok alışmıştık. Üçüncü dönem doldu ama siyasette devam etmenizi istiyoruz. Siz milletvekili olarak gönlümüzde hep yer edindiniz. Kütahyamızın sizi sevdiğini düşünüyorum. Çünkü siz de Kütahya’yı seviyorsunuz. Saygılar.
Yorumu Yazan: Sadullah Kaplan
E-mail: kaplansadullahh@gmail.com
 
 
İLYAS ŞEKER - KOCAELİ
Sayın vekilim maalesef her milletvekili siyasette başarılı olamıyor. Ancak sizler bu konuda şanslısınız. Çünkü, belediyecilikte başarılı olan her yönetici bence siyasette de başarılı oluyor. Belediyecilik icraat kurumlarıdır. Başarılı diyebiliyorsak, icraat yapmıştır. Dolayısıyla sizler bu tecrübelerinizi siyasette de kullanabilme imkanınız var. Ayrıca soyadınız gibi bir insansınız. Siyasette yolunuz uzun inşallah. Selamlarımla.
Yorumu Yazan: Öztürk Tuğrul
E-mail: tugrulozturk08@hotmail.com
 
DEVLET BAHÇELİ - OSMANİYE
Sayın genel başkanım. Siz 40 yıllık öğretim üyesisiniz. Siz hocasınız. Kendiniz konuşmalısınız. Siz devamlı okuyor, bizler de devamlı yerin dibine giriyoruz. Allah aşkına okumayın. Şehitlerimize başsağlığı dilerken bile okuyorsunuz. Bizler çok utanıyoruz. Hiç mi kendinize ait bir düşünceniz yoktur. Bu davayı yerlere düşürdünüz. Millet size değil, partiye mecburen oy veriyor. Koltuğa yapıştınız. Çok değerli iseniz ayrılın, seçime girin bakalım 1 alabiliyor musunuz? Allah aşkına okumayın. İlkokul talebeleri bile ciddiye almıyor. Şevk yok. Heyecan yok. Proje yok. Hedef yok. Sadece ben var. Refüze ederim, atarım var. Allah’tan korkun. Böyle milliyetçilik olur mu? Çok yorgun ve bitkin görüntü veriyorsunuz. Hiç bir yere gitmiyor, kürsüye çıkmıyor ve hitap etmiyorsunuz. Babanız yaşındakilere bile elinizi uzatıp öptürüyorsunuz. Böyle liderlik olur mu?
Yorumu Yazan: Mehmet Akmeşe
E-mail: akmesemhmt@yahoo.com
 
 
HALUK KOÇ - SAMSUN
Sayın hocam çok muhteşem bir adamsın vallahi. Ancak 3 dönemdir sana oy veriyoruz. Sefasını sen sürüyorsun, cefasını biz çekiyoruz. Farkındasın değil mi; ses var, görüntü yok. Sol zihniyet dediklerinin altından kalkamadık bir türlü. Koskoca profesör olmuşsunuz, bunu aşacak bir proje ve yapılanma üretemediniz gitti. Halkla bütünleşmeyi siz başka, halkımız başka yorumluyor. Sadece suçluyor, boş konuşuyor ve hiç yoktan tribüne oynuyorsunuz. Önce partiyi bir düzeltseniz ne kadar iyi olacak. Sn. Kılıçdaroğlu hiç tutmadı ve maalesef ki güven vermiyor. Bu durumda seçime girmeniz beyhude bir çaba olacak. Babam bile CHP’ye oy verirsem sanki “Hacı’lığım bozulur” diye düşünüyor. Halkımızın damarlarına bunları kim nasıl, neden işlemişse, elle tutulur bir değişim olmazsa, ben de sandığa gitmeyeceğim...
Yorumu Yazan:  Şerafettin BULUT
E-mail: bulutsamsunlu@yahoo.com.tr
 
 
KORAY AYDIN - TRABZON
Sayın Koray Bey, sizin parti tabanınında tutulduğunuzu ve birçok yerel işletmelerde de adınızın sıkça geçtiğini biliyorum. Ancak meclis çatısı altında sizleri söz sahibi olarak görmemek bizleri üzüyor. Umutlarımızın yeşermekle kalmaması için bizim iktidar olmamız gerektiğini biliyorum. Ancak bunun için elinizden geleni yaptığınızı maalesef düşünmüyorum. Sizi destekleyenlere sahip çıkmadınız. Böyle liderlik olmaz. Umarım partimizi iktidar olarak görmek bize nasip olur...
Yorumu Yazan: Nejla SEVGİ
E-mail: sevgı_1988@gmail.com
 
 
KÖKSAL TOPTAN - ZONGULDAK
Sayın Başkan, yıllardır siyasettesiniz. Üç dönem de bitti ama aklınızda hala siyasete devam etme ve görev bekleme gibi bir düşünceniz var ise, bugüne kadar yaptığınız hizmetlere teşekkür ederek gençlere yer açmanızı hatta onlara yol göstermenizi sizlerden çok rica ediyoruz. Bu yoğun siyasi hayattan sonra artık dinlenme zamanı da geldi hatta geçti bile. Saygılarımla.
Yorumu Yazan: Kerim Aygün
E-mail: kerimaygun61@gmail.com
 
 

Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi