24. Dönem Milletvekili > DEVLET BAHÇELİ

DEVLET BAHÇELİ

MHP
E-Mail devlet.bahceli@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Devlet Bahçeli, 1 Ocak 1948'de Osmaniye'de doğdu. Babasının adı Salih, annesinin adı Samiye'dir.

Öğretim Üyesi; Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Dış Ticaret Bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İktisat Doktorası yaptı.

 

1972 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde asistan olarak göreve başladı. 1987 yılına kadar Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikası Anabilim Dalında öğretim üyeliği görevini sürdürdü. Yardımcı doçent oldu. Türkiye ve Dünya ekonomisi, Türk tarihi ve dış politika konularıyla ilgili alanlarda çalışmalar yaptı. 1970'li yıllarda Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği ile Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneği'nin kuruluşunda ve yönetiminde görev üstlendi. 6 Temmuz 1997 tarihinden bu yana Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanıdır.

 

21 ve 23. Dönemde Osmaniye Milletvekili seçildi. 57. Hükümette Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevini yürüttü.

 

İyi düzeyde İngilizce bilen Bahçeli, bekârdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Cihan MENTEŞ

29.08.2014 15:31:50
Sayın başkanım, ben burada yazılan yorumlarada göz atarak aslın az çok aynı kanıda olduğum insanların olduğunu düşündüm. Evet siz hakkında hiçbir dava açılmamış namuslu ve saygılı bir insansınız. Bize öğretilen Lider kavramında sorgu olmazdı Ancak durumunuz vahim. Ben bir partizan değilim. Ocaklıyım. Ocakta partiye hizmet etmektende gurur duyarım. Ancak ortada bir lider artık söz konusu değil çekilmenin vakti geldi size saygı duyanlar varken hemde. Saygılarımla...

Yazan : Oğuzhan TAN

28.08.2014 18:56:11
Sayın Başkanım yıllardan beri başında durmuş olduğunuz partinin gidişatından biz Ülkücüler olarak hiç memnun değiliz. Ben birçok Ülkü Ocağında bulundum o kadar çile çektik acaba bu parti daha neyi beklemektedir ?

Yazan : Orhun BEKİR

28.08.2014 15:55:42
Sayın Bahçeli, ben 45 yıllık Ülkücü bir ailenin üniversitede okuyan bir evladıyım. Size oy verdim. Aslında partiye diyelim. Projeniz ve hedefiniz nedir bilmiyorum. Hitabetiniz hiç etkileyici değil. İktidar olma talebiniz sanırım yok.Yanınızdakilere güvenmiyorsunuz.Her seçim mağlup olup Ülkücü gençliğin yüzüne nasıl bakıyorsunuz ? Bu başarısızlıktan dolayı ben utanıyorum.Lütfen bu hareketi bitirmeyin ve ülkemizin önünü açın.Saygılarımla...
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1 2 3


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi