Serbest Kürsü >AYAKTA KALMAK

Yazan : ÖĞRETMEN -

14.11.2014 10:57:12
Günümüzün yoğun temposuna dayanabilmekkarşılaşılan sürpriz durumlara uygun tepki verebilmek en önemli konulardan biridir.Bu insanın bilgi birikimi ilekini yetiştirebilmesi ile yani genel kültürü ile ilgilidir. Anlayarak okumaokuduğunu yorumlayabilme birtakım olumlu davranışların sindirilmesini sağlar.Eğitim olumlu davranışları kazandırma olduğuna göre verilecek eğitimin nasıl olması gerektiği zaten ortada.Çocuklarımız her gün biraz daha ağırlaşan şartlara dayanabilmeliayakta kalmalıdır.

Cevaplar

İsminiz
E-Mail
Cevabınız

Yazan : Hüseyin - Azkolay@hotmail.com

24.09.2020 16:51:36
Ayakta kalabilme:Kaynakları akıllı kullanabilme den geçmeli.
Örnek:İnsan Cezaevine neden konur ? Suç işlemiştir. Suç unsurunu ortadan kaldırmak mümkünmü dür ? Genel olarak mümkün değildir. Suç işlemeyi ortdan kaldırmak mümkünmü dür ? Evet Eğitimle mümkündür.
ÖzetleSuç işlenmesinin Devlete Millete Maliyeti oldukça yüksektir.
Eğitilimiyen insan ekenomik yahut sosyolojik suç işlemeye meğillidir. İşlenen suç nisbetinde Karakol binası Polis Adliye binası Adli görevliler Hapishane binası ve görevlileri maliyetleri ni Eğitimle engellenebileceği gibi eğitimi dahilinde piyasa ekonomisine Devlete katkıta bulunur.

Bilgisizlik yada eğitimsizlikten hastalanıyoruz. Hastahane binası çalışanları ilaç ihtiyacı iş kaybı gibi maliyetler i aynı yöntemle yani eğitimle engellemek mümkün ise bu iyileştirmeleri kimler neden yapmaz ?
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi