24. Dönem Milletvekili > MÜNİR KUTLUATA

MÜNİR KUTLUATA

MHP
E-Mailmunir.kutluata@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Münir Kutluata, 10 Mayıs 1946'da Bolu Akçakoca'da doğdu. Baba adı Celalettin, anne adı Fatma'dır.

İktisatçı, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Doktora eğitimini aynı fakültede tamamladı.

 

Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinde asistan olarak göreve başladı. ABD Oklahoma State Üniversitesinde çalışmalar yaptı. Ohio State Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev aldı. 1978'de doçent, 1988'de profesör oldu. Bölüm Başkanlığı, Enstitü Müdürlüğü görevlerinde bulundu. İktisat Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı görevini üstlendi. Bir araştırma kuruluşunun koordinatörü olarak görev yaptı. İÜ İktisat Fakültesi "İktisat Politikası" Anabilim Dalı Başkanı oldu. Bir kitabının yanı sıra, çeşitli araştırmaları ve iktisadi konuda çok sayıda makalesi yayınlandı.

 

23. Dönemde Sakarya Milletvekili seçildi. 24. Dönemde AGİTPA Türk Grubu Üyesi oldu.

 

İyi düzeyde İngilizce bilen Kutluata, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : NURETTİN ÇAKIR

13.09.2014 20:29:53
Başkanım güzel Sakarya'mızın temsilcisi olarak çok mutluyuz. Ancak pek umutlu değiliz. Partinin gidişatından öte Sakarya kelimesi mecliste sizin ağzınızdan çıkmıyor bile. Sakarya halkı Milliyetçi bir halk... Yıllarını bu harekete veren bir birey olarak sizden ricam biz halk tabakasına eğilmeniz ve dinlemeniz olacaktır.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi