24. Dönem Milletvekili > AHMET DAVUTOĞLU

AHMET DAVUTOĞLU

AK PARTİ
E-Mailahmet.davutoglu@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Ahmet Davutoğlu, 26 Şubat 1959'da Konya'da doğdu. Babasının adı Mehmet Duran, annesinin adı Memnune'dir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi Bölümlerinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde de doktorasını yaptı.

 

Malezya International Islamic University'de çalışmaya başladı. Üniversitenin Siyaset Bilimi Bölümünü kurdu ve başkanlığını yürüttü. Doçentlik unvanını aldı ve Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi oldu. Silahlı Kuvvetler ve Harp Akademilerinde ders verdi. Başbakan Başmüşavirliği ve Büyükelçilik görevine atandı. Profesör olarak Beykent Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanlığının yanı sıra, Marmara Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. Dış politika konusunda çok sayıda eseri bulunmaktadır.

 

60. Hükümette Dışişleri Bakanlığı yaptı. 61. Hükümette aynı görevi yeniden üstlendi.

 

İngilizce, Almanca ve Arapça bilen Davutoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Ömer DİNÇ

11.09.2014 17:38:49
Sayın Başbakanım, gelmiş olduğunuz makamdan dolayı sizi kutlarım kendim Tatar Türk'ü olarak sizinde Tatar olduğunuzu biliyorum. Yapılan yanlışlara, uygulanan kötü dış politikaya dur demenizi canı gönülden istiyorum. Türk Dünyasına kucak açmak bizim en büyük vazifelerimizden ancak böyle bir adım göremiyorum umarım temennimiz ilerleyen zamanda gerçekleşir, en azından böyle bir adım atılır.

Yazan : SİBEL KÜLÜK

30.08.2014 17:34:30
Sayın Başbakan, öncelikle bir Konyalı olarak Türkiye Cumhuriyetinin başbakanı olmanızdan gurur duyduk. Ancak söylediğiniz ''komşularımızla sıfır sorun '' politikası tamamen tersine dönmüş Ortadoğu kan gölüne dönmüştür. Böyle sıfır sorun politikası güden biri umarım içeride de ''sıfır sorun politikası '' uygulamaz...
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi