24. Dönem Milletvekili > İLYAS ŞEKER

İLYAS ŞEKER

AK PARTİ
E-Maililyas.seker@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

İlyas Şeker, 30 Mayıs 1960'ta Erzurum Şenkaya'da doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Kibret'tir.

Harita Kadastro Yüksek Mühendisi; Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu ile Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını YTÜ'de yaptı.

 

1978'te Bursa Orhaneli Kadastro Müdürlüğünde göreve başladı. 1984'te Tapu Sicil Müdür Yardımcısı oldu. YTÜ'de mühendis olarak görev yaptı. 1985'te ortağı olduğu Denge Harita Şirketini kurdu. Planlama, imar, altyapı ve kamulaştırma projeleri konularında çalıştı. Kocaeli Büyükşehir ve İzmit Belediyeleri Meclis Üyelikleri ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulundu. İmar Komisyonu ve diğer komisyonlarda da görev yaptı. Türkiye'de ilk kez il sınırlarını kapsayan çevre düzen ve nazım imar planlarının yapımında aktif rol aldı. Kızılay, MÜSİAD, Mazlumder, İlim Yayma Cemiyeti, Ayışığı Derneği, Mimar-Mühendisler Grubu Yıldız Mezunları Derneği ile Kocaeli Ticaret ve Harita Kadastro Mühendisleri Odaları üyelikleri bulunmaktadır.

 

Orta düzeyde İngilizce bilen Şeker, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Abdullah Saim Berkmen

14.01.2015 19:08:32
Sayın vekilim maalesef her milletvekili siyasette başarılı olamıyor. Ancak sizler bu konuda şanslısınız. Çünkü, belediyecilikte başarılı olan her yönetici bence siyasette de başarılı oluyor. Belediyecilik icraat kurumlarıdır. Başarılı diyebiliyorsak, icraat yapmıştır. Dolayısıyla sizler bu tecrübelerinizi siyasette de kullanabilme imkanınız var. Siyasette yolunuz uzun inşallah. Kocaeli zaten başarının karşılığını sizlere veriyor. Selamlarımla.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi