24. Dönem Milletvekili > LÜTFİ ELVAN

LÜTFİ ELVAN

AK PARTİ
E-Maillutfi.elvan@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Lütfi Elvan, 12 Mart 1962'de Karaman Ermenek'te doğdu. Baba adı A. Nuri, anne adı Samiye'dir.

Maden Yüksek Mühendisi, Ekonomist ve Planlamacı; İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitirdi. İngiltere'de Leeds Üniversitesinde maden ve yöneylem araştırması alanında, ABD'de Delaware Üniversitesinde ekonomi dalında yüksek lisanslarını yaptı.

 

Etibank'ta yüksek mühendis olarak göreve başladı. DPT'de planlama uzman yardımcısı, uzmanı, Kalkınmada Öncelikli Yöreler Daire Başkanlığı ve Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca, OECD Kırsal Kalkınma Grubu Başkan Yardımcılığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Müzakere İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyesi olarak görev yaptı.

 

23. Dönemde Karaman Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanlığı, Türkiye Macaristan Dostluk Grubu Başkanlığı ve Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Türkiye Temsilciliği görevlerinde bulundu. 24. Dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı oldu.

 

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Elvan, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Selami Gündoğan

14.01.2015 20:13:05
Sayın Bakanım, DPT kökenli olduğunuzu özgeçmişinizden okundum ve sevindim. Çünkü DPT ülkenin önemli konularında stratejik kararlar alabilen uzman bir ekipten oluşan yetenekli bürokratlarla dolu bir kurum. Aslında sizden önce çok başarılı ve hatta efsane bir bakan olan Binali Bey’den sonra görevi devralmanızı sizin için belki şansızlık olabileceği düşüncesindeyken artık bu fikrimi değiştiriyor sizin bakan olmanızı ülkenin bir şansdı olarak görüyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi