24. Dönem Milletvekili > MEHMET ALİ ŞAHİN

MEHMET ALİ ŞAHİN

AK PARTİ
E-Mailmehmetali.sahin@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Mehmet Ali Şahin, 16 Eylül 1950'de Karabük ili Ovacık ilçesi Ekincik köyünde doğdu. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Ünzüle'dir.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

 

Serbest avukat olarak çalıştı. İstanbul Fatih Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

 

20, 21 ve 22. Dönemde İstanbul, 23. Dönem Antalya Milletvekili seçildi. 58 ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yaptı. 60. Hükümette Adalet Bakanlığı görevinde bulundu. 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevine seçildi.

 

Orta düzeyde Almanca bilen Şahin, evli ve 4 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Orhan Sabri Yerli

15.09.2014 10:16:42
Başkanım milletvekili seçimlerinde iyiyiz ama yerel seçimlerde bir türlü belediyeyi alamıyoruz. Bence ilimiz için yaptığınız hizmetleri insanlara duyurma konusunda eksiğiniz var. Çünkü bunca yıllık iktidar partisinin belediye seçimlerini alamamasının başka bir nedeni olabileceğini zannetmiyorum. Bir de şehrimizde daha çok görünürseniz daha faydalı olacaktır. başarılarınızın devamını diliyorum.

Yazan : Ahmet YILMAZ

14.09.2014 23:03:35
Başkanım, bir Karabüklü olarak sizle gurur duyarız, gelmiş olduğunuz makamlarda tecrübenizi ve üslubunuzu en uygun şekilde kullanmanız Türk siyaseti adına faydalı olduğunu düşünmekteyim. İktidar olduğumuz partinin kurucu üyesi olmanız ve yürütmüş olduğunuz 23. dönem Meclis başkanlığında tarafsızlığınızı göstermiş, görevinizi size yakışır şekilde yürüttüğünüzü düşünmekteyiz. Başarılarınız daim olsun...
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi