24. Dönem Milletvekili > AHMET KENAN TANRIKULU

AHMET KENAN TANRIKULU

MHP
E-Mailahmet.kenan.tanrikulu@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Ahmet Kenan Tanrıkulu, 17 Mayıs 1958'de İstanbul'da doğdu. Baba adı Osman Necati, anne adı Melahat'tır.

Ekonomist; AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını ABD Western Illinois University'de Matematiksel İktisat alanında tamamladı. ABD University of Pennsylvania Wharton School'da Makro Modelleme, ABD University of Colorado'da Ekonomi Uzmanlığı, İngiltere University of Bradford'da Ulaşım Planlaması, Milli Güvenlik Akademisinde Kamu Diplomasisi eğitimlerini aldı.

 

 

DPT planlama uzmanı olarak görev yaptı. Devlet Bakanlığı Bakan Danışmanı oldu ve Gemlik Gübre Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. Çevre Bakanlığı ÇED ve Planlama Genel Müdürlüğü, Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yurt içi ve dışı dergilerde çok sayıda yayını yer aldı.

 

 

21. ve 23. Dönemde İzmir Milletvekili seçildi. 57. Hükümette Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yaptı. 23. Dönemde AGİTPA ve Türkiye-AB KPK Üyeliği yaptı. 24. Dönemde AB Uyum Komisyonu, Türkiye-AB KPK ve Çevre Komisyonu Üyesidir.

 

 

İngilizce bilen Tanrıkulu, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Hakan TÜRKMEN

07.03.2015 19:43:14
Her şey bir imtihandır Kenan bey. Bu kadar imkan verdim, karşılığında ne yaptın ey kulum dendiğinde, ne yapacağını merak ediyorum. Birine biat etmişsiniz, bunu kullanıyorsunuz. İnsanlar asgari ücreti bulamıyorlar. Siz besiye özel çekilmiş gibisiniz maşallah. Hizmet yok. Tevazu yok. Manasız cümleleri bile ayakta alkışlıyor ve kendinizi ispat ediyorsunuz. Büyük başarı elbette. Siz gerçekten Ülkücü müsünüz, biz inanamıyoruz. Hepinizi sırtımızda bu günlere getirdik. Kendinizden başkasını görmediniz, layık olmadınız. Hiç düşünmediniz değil mi, Hakkımız helal mi acaba. Hepinizi Allah'a havale ediyorum...
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi