24. Dönem Milletvekili > İSMAİL SAFİ

İSMAİL SAFİ

AK PARTİ
E-Mailismail.safi@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

İsmail Safi, 1968'de Rize'de doğdu. Baba adı Yunus, anne adı Rukiye'dir.

Siyaset Bilimi Uzmanı; Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yaptı. Milli Güvenlik Akademisinden mezun oldu.

 

Fatih ve TOBB Üniversitelerinde siyaset üzerine dersler verdi. Uluslararası Bağımlılıkla Mücadele Örgütü (ICAA) Türkiye Milli Komite Başkanlığı, Avrasya Sivil Toplum İşbirliği Derneği Genel Başkanlığı, Uluslararası Karadeniz ve Hazar İşbirliği Vakfı (BSCSIF) Türkiye Direktörlüğünü yaptı. İngiltere'de Conservative Party ve ona yakın NGO'lar üzerine çeşitli çalışmalarda bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi oldu. Yayınlanmış 1 kitabı bulunmaktadır. Avrasya ve Türk Dünyası çalışmalarından dolayı Azerbaycan Uluslararası Bilimler Akademisince "Fahri Profesör"lük unvanına layık görüldü.

 

24. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Başkanlığına seçildi.

 

İngilizce bilmektedir.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Ramazan KOLLUK

14.09.2014 22:51:59
Sayın vekilim, Türkiye'nin siyaset adına yönetici olarak gelmiş olduğunuz makamlar sizin şahsınız ve ülkemizin menfaati adına olumlu vaziyetlerdir.Türk dünyası sevdalısı olarak Türk Dünyasının gelişmelerini takip ediyorum ve bu alandaki çalışmalarınızla gurur duyuyorum. Türk Dünyasının Türkiye'de daha fazla gündeme gelmesi gerektiğini gelişmelerini yakından takip etmek için ise somut çalışmalara el atılmaı gerektiğini düşünüyorum. Saygılar...
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi