24. Dönem Milletvekili > RECEP TAYYİP ERDOĞAN

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

AK PARTİ
E-Mail+90 (312) 418 57 76
Özgeçmiş

Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Tenzile'dir.

İktisatçı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi.

 

Özel sektörde müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi oldu ve Kurucu Genel Başkanı seçildi.

 

22. Dönemde Siirt, 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 59 ve 60. Hükümette Başbakanlık görevini yürüttü. 61. Hükümette üçüncü defa Başbakanlık görevini üstlendi.

 

İngilizce bilen Erdoğan, evli ve 4 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Nevin Şahin

01.09.2014 12:12:47
Recep Tayyip Erdoğan'nın 10 Ağustos da Cumhurbaşkanı seçilmesi ve 28 Ağustos da Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne çıkması dolayısıyla milletvekilliği düştü. Yorum ve düşüncenizi serbest kürsüye yazabilirsiniz.

Yazan : Sabi ENSAR

30.08.2014 17:53:26
Sayın Cumhurbaşkanım öncelikle gelmiş olduğunuz makamdan dolayı sizi kutlarım. Aynı zamanda siyasetiniz de ki çelişkili ifadeler bizi şaşırtmaktadır. Özellikle milli duygularımızı bu şekilde yok edilmeye çalışıldığı bir ortamda Cumhurbaşkanlığına yakışır şekilde bir siyaset gütmenizi sizden istiyorum. Saygılar...

Yazan : Enes TUĞRUL

29.08.2014 15:25:59
Sayın Cumhurbaşkanı siyasete atıldığınız dönemlerde milliyetçi ve islami unsurları gayet yerinde kullandınız. Yıllardır Ülkücü camiada olan ailemi bile etkilemiştiniz. Ancak bu milletin en önemli unsuru olan ''milliyetçilik'' kavramını nası ''ayaklar altına '' almak istemektesiniz ? Bunu size ve millete ne gibi zararı bulunmaktadır. Unutmayalım ki bu devleti bu coğrafyayı bize Atalarımız bıraktı. Saygılar...

Yazan : Ersin KILIÇ

29.08.2014 10:49:15
Saın Cumhurbaşkanım, icraatlarınızı ve Türkiye'nin gelmiş olduğu bu durumdan biz halk kesimi olarak memnun olmakla birlikte her makama kavuşma hırsınızı doğru bulmamaktayım. Sizin azminiz hırsa dönüşmekte ve seçmenlerinizi üzmektesiniz.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi