24. Dönem Milletvekili > MERAL AKŞENER

MERAL AKŞENER

MHP
E-Mailmeral.aksener@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğdu. Babasının adı Tahir Ömer, annesinin adı Sıddıka'dır.

Öğretim Üyesi Dr.; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi. Doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

 

Yıldız, Kocaeli ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kocaeli Üniversitesinde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfı'nın kuruluşunu gerçekleştirdi.

 

20. Dönemde İstanbul, 21. Dönemde Kocaeli ve 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 54. Hükümette İçişleri Bakanı olarak görev yaptı. 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevinde bulundu. 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevine yeniden seçildi.

 

Akşener, evli ve 1 çocuk annesidir.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Ayşe KILIÇLAR

12.01.2015 16:37:15
Sayın Akşener bu dünyanın şanslı kullarından olduğunuzu herhalde biliyorsunuz. Bu kadar kısmet her Anadolu kadınına nasip olmaz. ancak çok açık bir durumu gözlemliyoruz. Partiniz inanılmaz derecede başarısız. Herkes, azarlayan adamdan sanki çok çekiniyor. Rahat değilsiniz ve endişe ile yaşıyorsunuz. Bu kadar değerli bir mefkureyi başarısızlığa mahkum etmek, en büyük ihanet değil midir? Bu kadar ikbal gördünüz. İnsanlarımız geçim sıkıntısından aklını ve sağlığını kaybediyor. Sizin hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Ölümlü dünyada başka ne bekliyorsunuz. Korkmayın ve yiğitçe, göreve talip olun. Üzerinizde vebal var. Bu milletin ahını almayın, yukarıda Allah var. Artık kaybetmekten korkmayın. Bekliyor, saygılar sunuyorum...

Yazan : Neriman ŞAHİN

29.08.2014 16:06:33
Sayın vekilim, sizin duruşunuzu ve hamlelerinizi gayet yerinde ve özgün buluyorum. Yıllardır oyumuz MHP'ye maalesef bu durum partinin eski ve güçlü olduğu yılları aratmaktadır. Tam bir Anadolu kadını olduğunuzu ve milliyetçi ruhunuzu her zaman taktir etmişimdir. Ancak genel başkanımıza bu kadar bağımlı yanlışları göremeyecek kadar tutmuş olmanızı pek doğru bulmuyorum. Çünkü oldukça donanımlı ve saygıyı hakedecek devlet yönetimi ele alacak cesarete sahip olduğunuzu düşünüyorum. Saygı ve sevgilerimle...
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi