24. Dönem Milletvekili > SİNAN OĞAN

SİNAN OĞAN

MHP
E-Mail sinan.ogan@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Sinan Oğan, 1 Eylül 1967'de Iğdır'da doğdu. Baba adı Adil, anne adı Kıymet'tir.

 

Stratejist; Marmara Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını, aynı üniversitenin Bankacılık Bölümünde, doktorasını Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi (MGIMO) Siyaset Bilimi Bölümünde yaptı.

 

 

Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM'ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Yayınlanmış 3 kitabı ve 500'den fazla makalesi bulunmaktadır. Milliyet Gazetesi "Sosyal Bilimler", Marmara Üniversitesi "Akademik Üstün Başarı" ve Ekoavrasya Derneği "Türk Dünyasına Hizmet" ödüllerinin sahibidir. Azerbaycan ve Kazakistan Cumhurbaşkanı tarafından "Devlet Nişanı" tarafından ile taltif edilmiştir.

 

 

Çok iyi düzeyde Rusça, iyi düzeyde İngilizce bilen Oğan, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Serhat Ali Yörükoğlu

08.03.2015 13:56:09
Değerli hocam, MHP'nin bu yönetimle iktidara gelemeyeceği 9 seçim yenilgisinin ardından iyice anlaşıldı. Ancak bunu yönetim bir türlü anlamıyor. Parti'nin içinde sizin gibi vizyona sahip biri artık bu gidişe dur demek için ayağa kalmalı. Emin olun arkanızdan gelecek çok kişi bulacaksınızdır. Parti içinde oluşturacağınız rüzgar, MHP'yi iktidara kadar taşıyacaktır.

Yazan : Nevin Şahin

28.08.2014 16:19:09
Sayın vekilim, ailesi yıllardır Ülkücü Hareketin içinde olan ve bu davaya gönül vermiş bir genç olarak sizi seviyor ve takip ediyorum. Ancak en son seçimlerden de mağlubiyetle ayrılması parti içinde sizin sesiniz oldukça ortaya çıktı.Vücut diliniz ve söylemleriniz genel başkanlığa uygun görünüyor. Bunun içinde size destek olunması gerekirken parti tabanında saldırıya uğradınız. Sizde çıkıp '' hakkımda yazılanlar benim dışımdadır'' deyip bağlılık bildirmeye çalıştınız. Bu şekilde kararlı ve doğru bir netice alınır mı ? Başbuğumuzun emaneti olan bu parti bu şekilde devam edebilir mi?
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi