24. Dönem Milletvekili > NABİ AVCI

NABİ AVCI

AK PARTİ
E-Mailnabi.avci@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Nabi Avcı, 8 Ekim 1953'te Bilecik'te doğdu. Baba adı Abdullah, anne adı Habibe'dir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Doktorasını Anadolu Üniversitesinde İletişim Bilimleri alanında yaptı.

 

1974 yılında Kültür Bakanlığında memuriyete girdi. Anadolu Üniversitesinin kuruluşunda İletişim Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu. Çeşitli ulusal televizyon, dergi ve gazetelerde program yapımcısı, köşe yazarı ve genel yayın danışmanı olarak çalıştı. 2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinde profesör oldu. 2003'te Başbakan Başmüşavirliği görevine getirildi. TÜBİTAK Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu Üyeliği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı yaptı. Telif ve tercüme olarak çok sayıda kitabı bulunmaktadır.

 

24. Dönemde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu.

 

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen Avcı, evli ve 5 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Sümeyye Köse

14.01.2015 20:02:24
Rasim üntürk adlı yorumcunun görüşlerine katılomıyorum. Başka partiden olduğunuz belli. Eleştirmek için eleştiriyorsunuz. Ben de bir öğretmenim ama öğrencilerim ve velilerinden hiç bir şikayet almadım bu kouda. O yüzden eleştirilerinizin içi boş olmamalı.

Yazan : Rasim ÜNTÜRK

11.09.2014 18:30:34
Sayın vekil iki çocuk babası olarak Milli Eğitim Bakanı görevinizi yerine getirirken yaptığınız yanlışlardan dolayı büyük sıkıntı yaşıyorum. Tamamıyle anlam karmaşası yaşattığınızı düşünüyorum üzülerek. Öğrencilerin eğitim görme istekleri kalmadı. Sonuçta istemedikleri bir okula gönderiliyorlar. Bir habere göre bir öğrencimizi başka ile gönderecek kadar kötü yapıya sahip sistem var elinizde. Ebeveynler olarak maduriyetimizin giderilmesi gerektiğini düşünüyorum.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi