24. Dönem Milletvekili > YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ

YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ

MHP
E-Mailyildirimtugrul.turkes@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Yıldırım Tuğrul Türkeş, 1 Aralık 1954'te İstanbul'da doğdu. Babasının adı Alparslan, annesinin adı Muzaffer Şükriye'dir.

İktisatçı ve İş Adamı; Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi.

 

Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanlığı, Ortadoğu gazetesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akşam ve Son Havadis gazeteleri ile Yeni Harman haftalık dergisinde köşe yazarlığı yaptı. PETKİM AŞ ve TC Kalkınma Bankasında Yönetim Kurulu Üyeliği, Ataköy Otelcilik AŞ'de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Medikal, sigortacılık ve uydudan görüntüleme konuları ile faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde yönetici ve ortaklık yaptı. Aydınlık Türkiye Partisi Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığı görevini üstlendi.

 

23. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyeliği yaptı. 24. Dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyeliği görevine yeniden seçildi.

 

İngilizce bilen Türkeş, 3 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Sedat ÖZTÜRKMEN

24.10.2014 15:51:50
Sayın Türkeş babanız sağ olsaydı acaba şimdi Türkiye nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Başarı oranınız çok düşük. Bizleri üzmekte ve temsilde yetersiz kalmaktasınız. Hiç empati yapmayı denediniz mi? Lütfen yapınız. Hiç bir şey üretmeden babanızın mirasını yiyor ve bizleri de bazen beğenmiyorsunuz. Kongrede "Babamın Partisine Hoş Geldiniz" diye yüksek perdeden bize büyüklenmiştiniz. O tavır hiç hoş gelmedi. Bir de Bilge Liderin Promtırdan zorlanarak okuduğu bomboş ve anlamsız her cümlesini çılgınca alkışlıyorsunuz. Körler-Sağırlar tiyatrosu ile bizim aptallığımızı onaylıyor gibisiniz. Ak parti günde iki miting, akşam salon toplantısı ve gece ise canlı yayın yapıyor, sizler ise ülkücülerin sırtında yatıyorsunuz. Lütfen gerçek manada ayağa kalkın. Hedef koyun, Proje koyun. Sevgi,saygı ve dayanışmanın kağıttan okumayla ve lidere yağcılık yapmayla olmayacağını ispat edin. Gerçekten iktidar olun. Yoksa kesinlikle bizim hakkımızı ödeyemezsiniz. Mahçup olursanız yine biz üzülürüz. Saygılarımla

Yazan : Emine VAROL

29.08.2014 11:15:59
Sayın vekilim, Alparslan Türkeş'in evladınız olduğunuz içinde ayrıca takipcinizim. Ailem 40 yılı aşkın bu harekete gönül vermekteler aynı zamanda bende... Ancak ortada varolan hem iktidar hemde ilerleme sözlerini parti içinde görememek bizleri üzmektedir.Sizlere güvenimiz sonsuz ancak dava sekteye uğramaktadır.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi