24. Dönem Milletvekili > MUSTAFA ERDEM

MUSTAFA ERDEM

MHP
E-Mailmustafa.erdem@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Mustafa Erdem, 16 Şubat 1957'de Ankara Kızılcahamam'ın Çeştepe köyünde doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Ayşe'dir.

İlâhiyatçı, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri alanlarında tamamladı.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT Genel Müdürlüğünde memur olarak çalıştı. Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimlerinde doçent, 2000 yılında profesör olarak ders verdi. Mısır'da araştırmalarda bulundu. Kırgızistan Oş Devlet Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinin kuruluşuna katkı sağladı ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. Başbakanlıkta Türk Dünyasından sorumlu Bakan Danışmanı oldu. Diyanet Araştırma Merkezi Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

 

24. Dönemde İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) Türk Grubu üyesi oldu.

 

İyi düzeyde Arapça ve Kırgızca, orta düzeyde İngilizce bilen Erdem, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Erdem İNANÇ

11.09.2014 17:47:22
Sayın vekilim, ben Gazi Üniversitesinde Ekonometri okuyan bir öğrenciyim. Ailem yıllardır Ülkücü hareketin içinde. Bende reyimi MHP'den başka partiye vermedim. Ancak Ankara gibi bir yerde Türkiye'nin Başkentinde bir vekil olarak size sorarım bu düzen böyle mi devam edecek ? Başbuğumuz kabrinden çıksa sizleri o makamlarda görebilecek miyiz ? Size karşı bir tutumum yok ben hareketin devamı ve Büyük Ülkümüze ulaşmayı hedefleyen bir insanım.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi