24. Dönem Milletvekili > YALÇIN AKDOĞAN

YALÇIN AKDOĞAN

AK PARTİ
E-Mailyalcin.akdogan@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Yalçın Akdoğan, 22 Eylül 1969'da Üsküdar'da doğdu. Babasının adı Reşit, annesinin adı Fatma'dır.

Siyaset Bilimi Doçenti ve Yazar; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde tamamladı.

 

Milliyet gazetesinde staj yaparak gazeteciliğe başladı. İç Anadolu gazetesini çıkardı. Yeni Şafak ve Star gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yaptı. Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulunda ders verdi. 8 adet kitabının yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır.

 

İngilizce bilen Akdoğan, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Ethem İNAN

14.09.2014 21:38:47
Sayın vekilim, yıllardır Türkiye siyasetinin nabzını tutan basın alanındaki gelişmelerinizi takip ediyor ve yazılarınızı okuyorduk. Son zamanlarda gelecek nesillere yönelik çalışmalarınızı ve Üniversite ortamındaki birçok kamp çalışmalarında bulunduğunuzu bilmek bizi sevindirmiştir. 29 Ağustos 2014 yılı itibari ile Başbakan yardımcısı olmanızdan gurur duyduk başarılarınızın devamını dilerim. Saygılar...
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi