24. Dönem Milletvekili > MEHMET NACİ BOSTANCI

MEHMET NACİ BOSTANCI

AK PARTİ
E-Mailmehmetnaci.bostanci@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Mehmet Naci Bostancı, 2 Ağustos 1957'de Amasya'da doğdu. Babasının adı Osman, annesinin adı Elif'tir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bölümünde tamamladı.

 

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde siyaset bilimi ve iletişim bilimleri alanında dersler verdi. 1990'da doçent, 1996'da profesör oldu. Aynı fakültenin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanlığı görevini yürüttü ve Dekanlık görevinde bulundu. Zaman gazetesi başta olmak üzere, değişik gazete ve dergilerde çok sayıda makalesi yayınlandı. 17 kitabı ve çok sayıda makalesi vardır.

 

24. Dönemde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

 

İyi düzeyde İngilizce bilen Bostancı, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Kürşat Ceylan

11.01.2015 20:05:20
Osman bey, yorumunuza katılıyorum. Naci hocamı gazi üniverstesindn tanıyorum. Kesinlikle her türlü makamı hakediyor. Ancak siyaset öyle bir şey ki hele de iktidar isen, insanı 180 derece değiştirebiliyor. Ancak hocam kendini siyasetin bu mikrobundan koruyabilecek iradede olduğuna inanıyorum.

Yazan : Osman Gümüşpınar

11.01.2015 20:00:59
Naci hocam, ilim basamaklarında birer birer yükseldiniz. Şimdi de siyasette yükseliştesiniz. Ülkenin sizin gibi yetişmiş insanlara ihtiyacı var. İnşallah bir sonraki dönemde bakanlığınızı da görürüz. Sizlere tek önerim var; siyasette yukarı çıkarken aşağıdakiler gözünüze küçük görünmesin çünkü biliyorsunuzki dönüp dolaşıp onların yanına tekrar geleceksiniz. İlim adamlığınız siyasetinizin altında kalmasın. Biz sizi hocamız olarak seviyor ve hep öyle görmek istiyoruz. Saygılarımla.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi