24. Dönem Milletvekili > NECDET ÜNÜVAR

NECDET ÜNÜVAR

AK PARTİ
E-Mailnecdet.unuvar@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Necdet Ünüvar, 6 Haziran 1960'ta Adana Ceyhan'da doğdu. Babasının adı Halil, annesinin adı Müzeyyen'dir.

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İç Hastalıkları ile Endokrinoloji ve Metabolizma ihtisaslarını Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı.

 

Doçent ve profesör oldu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. 12.12.2002-08.05.2007 arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı yaptı.

 

23. ve 24. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. 6 Araştırma Komisyonunda görev yaptı: 3'ünde Başkanlık (Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı, Bilişim ve İnternet, Sağlıkta Şiddet), 1 Başkanvekilliği (Kayıp Çocuklar), 2 Üyelik (Muhsin Yazıcıoğlu).

 

 

23. ve 24. Dönem Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi. 24. Dönemde 31.01.2013 tarihinde Sağlık, Aile, Çalışma Ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığına seçildi. Ayrıca Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

İngilizce bilen Ünüvar, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Serhat Kemal Yörük

12.01.2015 16:29:19
Başkanım, ben partnin bir delegesiyim. Biliyorsunuz Adana çok karışık bir il. Her yerden insan var artık Adana’da. Her çeşit insanın olduğu yerde hizmetleri kıskananlar da çıkacaktır. Hakkınızda yapılan olumsuz eleştirilere kulak asmayın. Bunlar seçimlerde pay kapmak isteyen fırsatçılar. Siz partinizin sloganında yazan gibi durmadan yolunuza devam edin. Dik duranın arkasından dik adamlar gelir merak etmeyin. Biz yanınızdayız.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi