24. Dönem Milletvekili > AHMET HALUK KOÇ

AHMET HALUK KOÇ

CHP
E-Mailhkoc@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

A. Haluk Koç, 3 Ekim 1954'te İstanbul'da doğdu. Babasının adı Salih Zeki, annesinin adı Nezahat'tır.

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İç hastalıkları uzmanlığını ve hematoloji yan dal uzmanlığını, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ile Hematoloji Bilim Dalında tamamladı.

 

1990'da doçent, 1996'da profesör oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyesi ve Hematoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Türk Hematoloji Derneği Genel Sekreterliği ve Kemik İliği Transplantasyonu Alt Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. Avrupa Kan ve Kemik İliği Transplantasyonu Kongre Başkanlığı yaptı. Yurt içi ve yurt dışında, 200'ün üzerinde makalesi yayınlandı.

 

22 ve 23. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi .22. Dönemde TBMM Avrupa Akdeniz Parlamenter Asamblesi Üyesi, 23. Dönemde TBMM Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyesi oldu.

 

Çok iyi düzeyde Fransızca ve iyi düzeyde İngilizce bilen Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Şerafettin BULUT

12.01.2015 17:06:13
Sayın hocam çok muhteşem bir adamsın vallahi. Ancak 3 dönemdir sana oy veriyoruz. Sefasını sen sürüyorsun, cefasını biz çekiyoruz. Farkındasın değil mi; ses var, görüntü yok. Sol zihniyet dediklerinin altından kalkamadık bir türlü. Koskoca profesör olmuşsunuz, bunu aşacak bir proje ve yapılanma üretemediniz gitti. Halkla bütünleşmeyi siz başka, halkımız başka yorumluyor. Sadece suçluyor, boş konuşuyor ve hiç yoktan tribüne oynuyorsunuz. Önce partiyi bir düzeltseniz ne kadar iyi olacak. Sn. Kılıçdaroğlu hiç tutmadı ve maalesef ki güven vermiyor. Bu durumda seçime girmeniz beyhude bir çaba olacak. Babam bile CHP'ye oy verirsem sanki "Hacı'lığım bozulur" diye düşünüyor Halkımızın damarlarına bunları kim nasıl, neden işlemişse, elle tutulur bir değişim olmazsa ben de sandığa gitmeyeceğim...
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi