Haberler > SİYASET >PAKETTE YER ALAN HÜKÜMLERDEN ÖCALAN İSTİFADE EDEMEZ

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, demokratikleşme paketinde yer alan hükümlerin, Abdullah Öcalan için bir imkân getirmediğini söyledi. Bozdağ, "Öcalan dahil, infazı devam eden hiç kimse bu düzenlemeden istifade edemez." dedi.
Milliyet gazetesinden Serpil Çevikcan'ın sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, tartışılan maddenin, sadece mahkumiyetini tamamlayan terör suçluları için geçerli olduğunu söyledi. Bozdağ, "Öcalan dahil, infazı devam eden hiç kimse bu düzenlemeden istifade edemez" dedi. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, paketin dağdan inecekler için de yeni bir durum yaratmadığını vurguladı.
BALBAY KARARI 
Anayasa Mahkemesi'nin Mustafa Balbay hakkındaki kararını da değerlendiren Bozdağ, "Kararın uygulanma zorunluluğu yok, takdir hakkı yine yerel mahkemeye ait." dedi. Anayasa Mahkemesi'nin temyiz organı olmadığını vurgulayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Yargılamayı yenileme kararı verilmedi." şeklinde konuştu. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Anayasa mahkemesi kararı otomatikman bir sonuç doğuran bir karar değil" ifadelerini de kullandı.
 
 
 
 
ntvmsnbc

07.12.2013

Yorumlar

Bu Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.
İsminiz
E-Mail
Cevabınız


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi