Haberler > GÜNCEL >ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANI ÖZHASEKİ'DEN YANKI'YA ZİYARET

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Yankı’ya anlamlı bir ziyarette bulundu. Özhaseki, Türk tarihindeki vakıf kültürünün, ahilik kültürünün temelinin; birliktelik, dostluk ve samimiyet olduğuna vurgu yaptı ve YANKI Dostluk Platformunun yapmış olduğu bu tür buluşmaların gerekliliğini ve öneminin altını çizdi. 
Gecenin sunumunu Em. Müdürü İrfan Bayar ve bizzat ben yaparken, Şehircilik ve İslam konulu konuşmasıyla Prof.Dr. Orhan Arslan, İslamda çevre ve şehirciliğin önemini dikkat edilmesi gereken hususları aktardı. Yankı Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Basın-Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Yavuz Kaya ise yaptığı konuşmada, ülkemizin ihtiyaç duyduğu birlikteliklerden bahsederken, Sayın Özhaseki’nin bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ötürü kendisini tebrik etti. Bakan Özhaseki ise ‘Kayseri Usulu’ sohbetiyle dostlara keyifli bir gece yaşattı.

Basın Yayın Ve Gazeteciler Cemiyetiyle ortaklaşa düzenlenen programda Türk Sanat Müziği önemli ismi Umut Akyürek ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Oktay Ertğrul’un eşsiz performansını sergilediği gecede Hakim Ali Altınkaya ise okuduğu şiirle herkesi duygulandırırken hep bir ağızdan okunan kahramanlık türküleriyle de milli duygular tavan yaptı. Günün anısına verilen Plaket ve fotoğraf çekiminden sonra tekrar buluşma temennisiyle gece sonlandı.


Geceye; İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Adana Milletvekili Necati Çetinkaya, BYG Cemiyeti Yüksek Onur Kurulu Üyesi Prof.Dr. Orhan Arslan, HSYK Üyesi Hakim Alp Arslan, Yargıtay 1. C. D. Bşk. Hakim Mustafa Şahin , Yargıtay 1. C. D. Üyesi Hakim Ali Altınkaya, Yargıtay 1. C. D. Üyesi Hakim Orhan Erdim, Yargıtay 4. Huk. D. Üyesi Hakim Sadık Demircioğlu, Yargıtay 13. Huk. D.Üyesi Hakim Şükrü Bozer, Yargıtay 16. Hukuk D. Üyesi, Hakim Hamdullah Paksoy, Yargıtaya16. Hukuk D. Üyesi Hakim Özcan Turan, BAM Daire Başkanı Hakim Vedat Yıldırım, Ank. Başsavcı Vekili, Kemal Demirdön, Ank. Başsavcı Vekili, Hüseyin Şahin, 11. Ağ. C. Bşk. Hakim Tayyar Köksal, 3. As. C. Mah. Hakim Abdullah Tanrıkulu, İş Adamı / Byg Cem. Yük. Onur Kur. Üyesi Meriç Aydeniz, BYG Cem. Gnl. Sekreteri İrfan Bayar, BYG. Cem. Gnl. Bşk. Yrd. Nahide Berker, Yankı Der. Yazı İşl. Md. / BYG Cemiyeti Gnl. Sek.Yrd. Fatih Kaya, İşadamı Yılmaz Altun , İşadamı Süha Türkkan, İşadamı Serhat Yasin Tokiş, İşadamı Erhan Sönmez, Emniyet Amiri, Mehmet Gündoğan, İşadamı Vahip Bozdoğan, Sanatçı, Umut Akyürek , Sanatçı, Oktay Ertuğrul katıldı.

06.12.2016

Yorumlar

Bu Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.
İsminiz
E-Mail
Cevabınız


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi