24. Dönem Milletvekili > EMRULLAH İŞLER

EMRULLAH İŞLER

AK PARTİ
E-Mailemrullah.isler@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Emrullah İşler, 7 Ocak 1960'ta Ankara Kızılcahamam Kuşçuören köyünde doğdu. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Zeliha'dır.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünde lisans eğitimini aldı. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında tamamladı.

 

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan'da misafir öğretim üyeliği görevinde bulundu. Başbakan Başmüşaviri olarak çalıştı. Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.

 

24. Dönemde İKÖPAB Türk Grubu Başkanı oldu.

 

Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen İşler, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Muharrem Olcay

14.01.2015 20:34:37
Sayın Bakanım, bir Ankaralı olarak çalışmalarınızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Güleryüzlü ve samimisiniz. Metropol kentlerin vekilleri genellikle şehirleri ile ilgilenmezler. Ankara’nın bir evladısınız ve şehrinizle ilgilisiniz. Ben Kızılcahamamlıyım, bence bu ilçenin potansiyelleri tam kullanılmıyor. Örneğin bir üniversitenin termal turizm ile ilgili bir yüksekokulu ilçeye kazandırılırsa bu her yönden termali tamamlayan çok güzel bir iş olur. Bu konuda bir çalışma yaparsanız ilçemize çok faydalı olur ve çok memnun oluruz. Saygılarımla.
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi