24. Dönem Milletvekili > VEYSEL EROĞLU

VEYSEL EROĞLU

AK PARTİ
E-Mailveysel.eroglu@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

Veysel Eroğlu, 18 Ağustos 1948'de Afyonkarahisar Şuhut'ta doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Emine'dir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi.

 

Hollanda'da araştırmalar yaptı. 1984'te doçent, 1991'de profesör oldu. İTÜ İnşaat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı, İSKİ Genel Müdürlüğü, İSTAÇ, KİPTAŞ, BİMTAŞ, HAMİDİYE, İSFALT AŞ, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, İGDAŞ, BEDAŞ, AYEDAŞ, TEMSAN'da Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. DSİ Genel Müdürlüğü yaptı. Su Vakfı kurucusu ve Mütevelli Heyeti Üyesi olup, Dünya Su Konseyi guvernörüdür. 45'i yabancı dilde olmak üzere 350'nin üzerinde ilmi makale, tebliğ ve mesleki teknik raporları ile kitapları yayınlandı.

 

23. Dönemde Afyonkarahisar Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Çevre ve Orman Bakanlığı görevini üstlendi. 61. Hükümette Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevine getirildi.

 

İngilizce bilen Eroğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.
Milletvekilinin Çalışmalarını Başarılı Buluyor musunuz?

Yorumlar

Yazan : Sezin AYGÜL

14.09.2014 21:30:40
Sayın vekilim, Afyon halkının meclisteki temsilcisi olduğunuz için gurur duymaktayız. Ayrıca yürütmüş olduğunuz Orman ve Su İşleri Bakanlığını da layığı ile yerine getirdiğinizi düşünüyorum.  İki dönemdir başarılı bir şekilde görevinizi sürdürdüğünüz ve Ülkemizin Orman yangınlarının azaldığını su kalitesinin de arttığını düşünüyoruz. Siz değerli bakanımdan ricam köylere yatırımın artması doğal güzelliklerin korunmasıdır. Başarılarınızın devamını diler saygılarımı sunarım...

Yazan : Emre DÜZGÜN

29.08.2014 11:05:19
Sayın bakanım, bir afyonlu olarak sizle gurur duyuyoruz. Partideki çalışmalarınızı ve üstlendiğiniz misyonunuzu tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyoruz. Saygılarımla...
İsminiz
E-Mail
Yorumunuz
1


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi