Haberler > SİYASET >SADECE 1 ALANDA BAŞARISIZ OLDUK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, darbelerin izlerini sildiklerini sadece bir konuda başarısız olduklarını belirterek "Muhalefet partilerini, ana muhalefet partisini dönüştürmekte başarılı olamadık" dedi.CNR Fuar Merkezinde düzenlenen TÜMSİAD Uluslararası Kobi Şurasında konuşan Başbakan Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:
"Bugün nasıl manşetler atılıyorsa o günlerde de aynı manşetler atılıyordu. Bugün nasıl bir el gençleri sokağa döküyorsa günde aynı eller gençleri sokağa döktüğünü göreceksiniz. Bugün demokrasiye sonuna kadar sahip çıkan bir iktidar var. Bugün demokrasiye sahip çıkan bir millet var. O bayat senaryonun Türkiye'de başarı sağlaması yoktur. Sesi çok çıkanın istediğini yaptırdığını bir ülke değiliz artık. Hukuk içinde özgürlüklere sınırsız saygımız var. Ama hukuk dışında başkalarının özgürlük alanlarına müdahale edilirse, tüm güvenlik güçlerimizle bizler de hukukun verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanırız 
Her alanda darbelerin vesayetini sildik. Bir alanda başarısız olduk. Muhalefet partilerini, ana muhalefet partisini dönüştürmekte başarılı olamadık. 28 Şubat'ta sermayenin katkısı yok muydu? Onlar neden yargılanmıyor şaşıyorum.
Çoğunluk da azınlığın hakkını koruyacak, sorunları uzlaşarak çözeceğiz.
Bazıları yaşam tarzlarına müdahale ediliyor diyor. Kimin giyim tarzına, hayat tarzına karışıldı. Varsa bana iletin. Nerede böyle bir şey var? Yaptığımız alkol düzenlemesini kastediyorlarsa Batı'ya baksınlar.
Biz tek şey tanıyoruz. İnsanın mutluluğu, insanın sağlığı. Bunun gereği için ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz.
Yapacak gerçekten çok işimiz var. Biz eser üretmeye devam edeceğiz.
Suriye'de resmi rakamlara göre 110 bin insan hayatını kaybetti. 7 milyondan fazla insan evinden kaçmak zorunda kaldı. Suriye'nin kimyasal silahları vereceğiz sözüyle başka bir boyut kazandı.
Kimyasal silah kullanıldığı zaman suç, kimyasal silah kullanılmadığı zaman suç değil. O bombalarla öldürülenler paramparça oluyor. Ölüm, ölümdür. Kullanılan silah ne olursa olsun. Bunların hepsini aynı kategoride değerlendirmeliyiz. Bu rejimin bunun hesabını vermesi gerekir.
Esad rejimi bugüne kadar verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmemiştir, zaman kazanıyor. Kimysala silahlar konusunda da güvenmiyoruz.
Anamuhalefet partisi bizi savaş yanlısı olmakla suçluyor. Suriye'de 110 bin insan katledilirken siz nerdesiniz? Kadınlar, çocuklar katlediliyor. Siz neredesiniz? Esad'ın sırtını sıvazlayanlar bizi savaş yanlısı olmakla itham ediyorlar. Anamuhalefete göre Esad'a operasyon yapılırsa kötü.
Gezi olaylarının ve benzeri olayların arkasında da CHP vekillerinin tahrikleri yatmaktadır.
Darbeci yönetimi tanımayan Türkiye Cumhuriyeti'ni hangi sıfatla temsil ediyorsun? Uçağımız düşürüldüğünde Reyhanlı'da susanlar Esad'ı savunmak için kükreyen aslan kesildi.
Hem Başbakan'a küfredeceksin hem de bu ülkede diktatörlük var diyeceksin. Diktatörlüğün olduğu ülkede diktatörlük aleyhinde gazete çıkabilir mi?
Bu ülke o kadar özgür ki CHP'nin gözü dönmüş milletvekilleri polise taş atıyor. Hadi git sıkıysa ABD'de at."
 

 

 


12.09.2013

Yorumlar

Bu Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.
İsminiz
E-Mail
Cevabınız


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi